Cherubic Soul Toller Kennel
Blog
28. 6. 2022

Ako prežiť horúce letné dni

Prichádza leto a s ním aj vysoké teploty, ktoré dokážu nám ale aj našim 4nohým miláčikom spôsobiť rôzne ťažkosti. Je to veľmi aktuálna téma, ku ktorej nájdete veľa múdrych rád na internete.

My sa riadime týmito základnými zásadami :

  • Trénujeme a venčíme psov, buď v skorých ranných (5-6:00) alebo v neskorých večerných hodinách (po 20:00)
  • Počas horúcich dní sa snažíme vyvarovať prechádzkam/športom na asfaltovom povrchu – je to hlavne z dôvodu, že po celodennom horúcom dni je asfalt rozhorúčený a vie narobiť problémy s pľuzgiermi, popálenými labkami
  • Ak je viac dní po sebe horúco (+30 C), tak sa snažíme psíkov ochladzovať a to buď vlhkým uterákom, chladiacou podložkou alebo so zábalom cez labky. V žiadnom prípade psa neoblievame, je to pre rozhorúčený organizmus veľmi nebezpečné.
  • Nie vždy máme možnosť sa ísť okúpať niekam k vode, tak preto sme tento rok zaobstarali aj bazénik pre psov – čo si myslíte? Bude sa im to páčiť?
  • Cez deň máme psov v dome. Keď náhodou sú v záhrade, tak výlučne v tieni – aby nedostali úpal. V dome majú svoje pokojné miesto s príjemným ovzduším. To znamená, že nie v prievane ani priamo pod klimatizáciou.
  • Samozrejmosťou je prístup k čerstvej vode či už v dome alebo vonku.
  • Keďže celkový pohyb počas dňa je trošku obmedzený – ideálny spôsob ako zamestnať psa sú hlavolamy ako napr. psie zmrzliny, mrazená zelenina (napr. celá mrkva) alebo pre menších lízacie podložky– psa to zabaví a zároveň aj trošku ochladí

Naše psy sú plnohodnotní členovia našej rodiny a sú to živé tvory. My sami nie sme úplní nadšenci horúčav a možno aj preto sa snažíme vytvoriť aj im prostredie, v ktorom prečkáme horúčavy. Spoločne sa budeme tešiť na krajšie a teplotne priaznivejšie dní.

Nova Scotia duck tolling retriever
Na všetky uvedené fotografie a texty sa vzťahuje autorské právo.
Ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom vlastníka stránky.
web: Violet
crossmenuchevron-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram