Cherubic Soul Toller Kennel
Blog
13. 7. 2022

Ďalší aktívny víkend

Minulý týždeň sme opäť zavítali do Čiech. Tentokrát sme sa zúčastnili akcie “Tolleři na Berounce“, ktorý organizoval Toller Klub CZ.

Bol to v skutku veľmi vydarený predĺžený víkend plný pozitívnej nálady, rozvíjania sa ale aj odpočinku.

Už pri prihlasovaní na akciu sme si mohli vybrať medzi rôznymi tréningami ako nosework, dummy, obedience, dog-dancing.  Naša voľba padla na nosework a nami tak veľmi obľúbený dummy.

NOSEWORK

Ako doobedňajší tréning sme mali každý deň Nosework. Čo to vlastne je? Voľný prekladom by sme to mohli nazvať ako prácu s nosom:. Je to jeden z najnovších psích športov, ktorý vychádza z najprirodzenejšej schopnosti všetkých psov – z čuchu. Jedná sa o vyhľadávanie vopred určených pachov na rôznych miestach. Tým, že my sme v tomto úplný začiatočníci, na teraz nám stačila len škorica a pár zaváraninových fliaš. Tento šport nie je náročný na fyzickú, ale na psychickú zdatnosť psa. Preto bolo veľmi zaujímavé pozorovať ako Kaisey rozmýšľa pri jednotlivých úlohách.

Na obed sme si trochu oddýchli alebo sme sa s Kaisey vyšantili v priestoroch areálu, či už pri vode alebo v priľahlom lesíku.

DUMMY

Poobede prišlo trochu fyzicky ťažšie cvičenie, práca s dummy. Trénerka – Jana Bučilová nás vôbec nešetrila..:o) Mali sme šancu pracovať na rôzne vzdialenosti a to aj so zmenou prostredia. Niektoré úlohy nám išli skvelo, niektoré menej. No Kaisey a chuť pracovať nám nedovolí zaspať na vavrínoch a zároveň nám pridáva chuť a energiu do ďalších cvičení.  

Večerné chvíľky sme si spríjemňovali s priateľskými diskusiami pri spoločnom stole s ostatnými účastníkmi zájazdu. Bola to skvelá parta.

Na záver musím priznať, že aj  tento víkend nám ukázal naše silnejšie aj slabšie stránky. Plánujeme v obidvoch ďalej pracovať a  zlepšovať sa a tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity, zážitky a vedomosti.

Kaisey počas Noseworkingu
Čo by to bol tréning bez Dummy
Na všetky uvedené fotografie a texty sa vzťahuje autorské právo.
Ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom vlastníka stránky.
web: Violet
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram