Cherubic Soul Toller Kennel
Blog
15. 5. 2022

Keď sa spojí príjemné s užitočným

Nie je žiadnym tajomstvom, že výchova tollera nie je úplne identická s ostatnými druhmi retrieverov. Na tollera nemôžete ísť silou, lebo sa vám zatne a potom ste z toho obaja sklamaní. To vám potvrdí každý majiteľ tollera.

Výchova štandardnej poslušnosti v podstate nie je problém, je to ako pri iných plemenách. Toller je učenlivý a rád pracuje. Skôr treba byť obozretný pri pracovných tréningoch. Keďže u nás na Slovensku je málo jedincov tohto plemena, tak je celkom logické, že je aj málo takých trénerov, ktorí by Vám vedeli konkrétne pomôcť, poradiť.

Ako to riešime my?

Jednoducho, cestujeme krížom krážom, len aby sme sa naučili čo najviac. A presne takýto učiaci sa víkend máme za sebou aj s Táňou Incédi (CZ).

Počas víkendu sme sa s Táňou zameriavali hlavne na pilovanie zručností ako handling a marking, ktoré tvoria pevný základ správneho tollingu. Poviem Vám úprimne, niekedy spojiť všetky informácie a koordinovať svoje ruky, nohy a potom ešte aj psa je náročné. Ale potrebuje to len cvik a odhodlanie. A my ho stále máme...

Tešíme sa na náš spoločný pokrok s Kaisey v tomto smere.

výchova tollera
Na všetky uvedené fotografie a texty sa vzťahuje autorské právo.
Ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom vlastníka stránky.
web: Violet
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram