Cherubic Soul Toller Kennel
Blog
23. 6. 2022

Výstava – chodiť či nechodiť

Sme toho názoru, že každý majiteľ / chovateľ psa (s preukazom pôvodu) by sa mal rozhodnúť sám za seba, či na výstavy bude chodiť alebo nie. Zatiaľ sme nenašli v žiadnej literatúre odkaz, že ako majiteľ psa musím povinne chodiť na výstavy.

Tak na čo vlastne také výstavy sú?

Tí skúsenejší vám povedia, že výstavy nie sú už to čo to bývalo. Dajme bokom kvalitu výstav a subjektívne názory rozhodcov na krásu. Nie sme z tých, čo vysedávajú na výstavách celé dni alebo cestujú na každú výstavu. Aj v tomto máme radi striedmosť.

Dôvody prečo sa my zúčastňujeme nejaktorých výstav:

  • Štandard plemena - každé plemeno ich má presne zadefinované a rozhodcovia hodnotia psov voči tomu. Takže akákoľvek odborná spätná väzba v tomto smere vás poteší.
  • Spoločné hobby – cestujeme, spoznávame nové kraje, trávime spoločný čas, máme nové zážitky a sme spolu,...
  • Stretávame rovnakých nadšencov - ktorí zdieľajú túto vášeň, radosť aj starosti. Je to skvelé miesto ako si vymieňať skúsenosti
  • Je to iná práca so psom – ako psovod pracujete so psom inak. Ak nie ste vo svojej koži, pes to vycíti. Ak sa psovi nechce, vy ako psovod by ste mali vedieť čítať signály a vedieť psa dostať do pohody. Je to obojsmerná komunikácia.
  • Iný typ socializácie – aj keď sa vám to možno nezdá, vie to mať aj pozitívny vplyv na psa, pokiaľ sa to robí s kľudom a s rozvahou.

A ešte jedno priznanie na záver, pár rokov dozadu aj ja som patrila medzi ľudí, ktorí odmietali výstavy. Nevidela som v tom hlbší zmysel, brala som to ako istú formu týrania psov. No po tom čo som to vyskúšala, sa mi to zapáčilo a dnes rada navštívim nejakú tú výstavu. Ako sa hovorí, kým človek neokúsi – nevie.

Na všetky uvedené fotografie a texty sa vzťahuje autorské právo.
Ďalšie šírenie, kopírovanie alebo iné použitie je možné len s písomným súhlasom vlastníka stránky.
web: Violet
crossmenuchevron-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram